Parkowe Zuchy

Wychowawca grupy:

mgr Monika Wendel

Nauczyciel współpracujący:

mgr Iwona Oleksy

 

 Cześć! To my - „Parkowe Zuchy”!

Jesteśmy grupą 3-latków. Pierwsze dni  w przedszkolu są dla nas trudne i pełne obaw ale też radości, gdyż poznajemy nowe koleżanki i kolegów. Prawdziwe z nas „Zuchy” gdyż cechuje nas odwaga, zaradność i energiczność, a także pozytywne nastawienie do świata. Do naszej grupy należy 21 Zuchów: 7 dziewczynek i 14 chłopców. Nowa przygoda w przedszkolu to czas spędzony na zabawie, spacerach, tańcach, śpiewaniu, malowaniu, wyklejaniu z ciastoliny. Uwielbiamy zabawy balonem i dmuchanie baniek mydlanych, chętnie bawimy się w kącikach tematycznych: kąciku samochodów, klocków, lalek. Bardzo lubimy zabawy z chustą animacyjną, tańce z gumą sensoryczną, pokonywanie tunelu, czytanie książeczek, układanie puzzli. Poznajemy zasady przedszkolaka, dzięki czemu czujemy się w przedszkolu bezpiecznie. Uczymy się poprzez zabawę, tym samym rozwijamy swoją wyobraźnię, kreatywność, inicjatywę a także samodzielność nie tylko przy ubieraniu się czy spożywaniu posiłków ale także w podejmowaniu decyzji i radzeniu sobie z trudnościami. Czas spędzony w przedszkolu wpływa na nasz rozwój społeczny, intelektualny, emocjonalny, językowy oraz ruchowy.

 

Naszą dewizę obrazują słowa piosenki: „Idzie Zuch” (B. Abramowicz, J. Naja):

Przygotował zuch dwie ręce
Tylko dwie bo nie ma więcej
Ręka lewa ręka prawa
To dla zucha jest zabawa

 

Idzie zuch wicher dmucha
I do tyłu ciągnie zucha
Ale zuch się nie przejmuje
I do przodu maszeruje

Bezpieczny przedszkolak na drodze

Opublikowano w Parkowe Zuchy

 

 

 

 

 

 

W ramach ogólnopolskiej akcji: „Bezpieczny przedszkolak na drodze” 21.09.2023 r. przedszkolaki z grupy „Parkowe Zuchy” uczestniczyły w warsztatach o bezpieczeństwie. Dzieci poznały zawód policjanta, dowiedziały się, jakich akcesoriów używa policjant w swojej pracy oraz poznały zasady ruchu drogowego. Zainteresowaniem cieszyła się makieta jezdni wraz ze znakami drogowymi i możliwość przejścia na pasach na zielonym świetle.

 

Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka 2023

Opublikowano w Parkowe Zuchy

 

 

 

20 września przypada „Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka”. „Parkowe Zuchy”, by uczcić swoje święto, wybrały się do „Kulkowa”. Tam czekał na nich tor przeszkód, basen z piłeczkami, zjeżdżalnia, jeździki, tablica kredowa, ogromnych rozmiarów klocki Lego i zabawkowa kuchnia. Czas spędzony w „Kulkowie” upłynął przedszkolakom w miłej atmosferze wypełnionej radością i uśmiechem.  Zuchy odśpiewały gromkie: „Sto lat” oraz otrzymały „Dyplomy Przedszkolaka”.

Spotkanie z policjantami

Opublikowano w Parkowe Zuchy

Przed wakacjami, 12 czerwca, przedszkolaków odwiedzili policjanci z Krakowa. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca policjanta, mogły wsiąść do policyjnego radiowozu, przymierzyć policyjną czapkę, a także zobaczyć, jak wygląda motor i lizak. Przedszkolaki usłyszały sygnał, jaki wydaje samochód policyjny kiedy wyrusza do akcji. Odbyła się również pogadanka dotycząca bezpiecznego zachowania na ulicy i dbania o bezpieczeństwo podczas wakacji. Zuchy wypełniły kolorowankę obrazującą radiowóz policyjny.

Dzień kropki 2023

Opublikowano w Parkowe Zuchy

 

 

„Miedzynarodowy Dzień Kropki” obchodzimy 15 września. W tym dniu przedszkolaki mieli na sobie stroje w kropki. Zuchy wykonały przy użyciu kropek słońce, grały w grę „Twister”, poznały piosenkę pt. „Kropka” oraz uczestniczyły w segregowaniu kropek wg koloru i wielkości. Dzień ten to święto kreatywności, wówczas skupiamy się na rozwijaniu swoich talentów i pasji. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze, dzieci otrzymały „kropkowe” opaski oraz balony.

Dzień Rodziny

Opublikowano w Parkowe Zuchy

7 czerwca 2023 r. odbyły się występy z okazji „Dnia Rodziny”. „Parkowe Zuchy” w podzięce rodzicom, dziadkom, rodzeństwu za miłość, opiekę, dobro i wspólnie spędzony czas śpiewem, tańcem i wierszem podziękowali najbliższym. Rodzice otrzymali certyfikaty oraz róże. Przedszkolaki zatańczyły wspólnie z rodziną do piosenki: „Dziękuję Mamo! Dziękuję Tato!” oraz wykonali „Taniec Mai”. Po występach rodzice przygotowali słodki poczęstunek.