ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Opublikowano w Pszczółki

Tego dnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Pieczonego Ziemniaka. Przywitała nas mglista pogoda, ale nie przeszkodziła nam w obchodach tego święta. Wręcz przeciwnie, dzieciaki wspaniale się bawiły :) 

Atmosfera szybko się rozgrzała :) Pani Dorotka zadbała o należytą rozgrzewkę, którą można określić słowami "Wyginam ciało śmiało", Pani Wandzia czuwała nad rozszalałą gromadką rozbrykanych pszczółek, a Pani Małgosia porwała ten mały tłum do tańca. Dzieciaki bawiły się wspólnie z innymi grupami dzieciaków naszego przedszkola. Duże zainteresowanie przypadło zabawie z chustą. Dzieciaki odbijały wspólnie piłeczki a niektóre wspomagały resztę wchodząc pod chustę.Były tańce w parach, w kółeczkach a nawet tańce solowe jak kto wolał:) W powietrzu unosił się zapach pieczonych ziemniaków, tak bardzo zapamiętany, przez nas dorosłych, zapach dzieciństwa...:) Mamy nadzieję, że nasze pociechy również i to zapamiętają. Po skończonych tańcach wężykiem, któremu przodowała Pani Małgosia, dzieciaki udały się do swojej sali gdzie spokojnie spałaszowały upieczone ziemniaczki:)) Szkoda, że musimy czekać rok na kolejne Święto Pieczonego Ziemniaka, ale wiemy, że warto:)